Корисні поради


Дорогі учні!

Ми з вами в обов'язковому порядку згадаємо правила поведінки в кабінеті інформатики та правила користування інтернетом в школі.

Отже:
2. Правила користування інтернетом в школі




Поради учням
- Постав перед собою конкретні цілі.
- Постарайся в думках представити кінцевий результат, якого хочеш досягти і запиши його як можна детальніше.
- Будь задоволений скромним прогресом. Імпульсивна людина, що сподівається змінити себе миттєво, рідко досягає успіху. Успіх підсилює успіх. Міцний, але скромний прогрес часто закріплюється і стає межею відношення до справи.
- Пам'ятай, що своїм розвитком управляєш головним чином ти сам. У всі періоди життя перед людьми є вибір вчитися і зростати на основі життєвого досвіду або ігнорувати отримані уроки, зосередитися на безпеці і дати перемогти себе. Особиста ефективність вимагає, щоб ти навчився відповідати за хід свого власного життя.
- Будь готовий вчитися в інших. В тих, що оточують можна багато чому навчитися. Їх підхід, стосунки і навики заслуговують, щоб знайти причини успіхів і невдач. Не бійся поставити під сумнів чужі погляди, це дозволить по гідності оцінити думки людей і підвищити твій авторитет і положення в їх очах.
-Вчися на своїх невдачах і помилках. Якщо не правий – будь готовий визнати це. Розглядай свої невдачі і помилки як зворотний зв'язок з практичним життям, вчися на них. Такий підхід навіть до невдач звертається в корисний ресурс для розвитку.
- Бери участь у відвертих дискусіях про свої погляди і принципи. Укорінені погляди, переконання і забобони можна змінити, лише якщо винести їх на відкрите обговорення і відверто проаналізувати. Виділи учнів, з якими тобі важко спілкуватися, їх думки, що розходяться з твоїми, можуть виявитися особливо стимулюючими.
- Не треба себе недооцінювати. Частіше згадуй про свої успіхи, обдумуй альтернативи (варіанти дій).
- Пам'ятай: майже все ще можна виправити.
- Прагни до більшого. Твій вибір – показник.



Комплекс вправ для зняття зорової втоми
та покращення кровообігу очей

(Е.С. Аветисов)


Вправа 1.
Положення – сидячи. Сильно заплющити очі на 3–5 секунд та далі відкрити очі на 3–5 секунд. Повторити 6 разів. (Зміцнення м’язів повік, покращання кровообігу та розслаблення м’язів очей)

Вправа 2.
Положення – сидячи. Швидко кліпати очима впродовж 1–2 хвилин. (Покращання кровообігу окуломоторних м’язів)

Вправа 3.
Положення – стоячи. Дивитися прямо перед собою протягом 2–3 секунд. Розташувати палець правої руки за середньою лінією обличчя на відстані 25–30 см від очей. Перевести погляд на кінець пальця і дивитися впродовж 2–3 секунд. Опустити руку. Повторити 10-12 разів. (Зняття зорової втоми, забезпечення оптимальної зорової роботи на близькій відстані)

Вправа 4.
Положення – стоячи. Простягнути руку вперед. Дивитися на кінець пальця простягнутої руки, який розташований за середньою лінією обличчя. Повільно наблизити палець та не зводити з нього очей до тих пір, поки палець не почне двоїтися. Повторити вправу 5-6 разів. (Полегшення зорової роботи на близькій відстані).

Вправа 5.
Положення – сидячи. Закрити повіки та провести масаж очей круговими рухами пальців протягом 1 хвилини. (Розслаблення та покращання кровообігу окуломоторних м’язів).

Вправа 6
. Положення – стоячи. Розташувати палець правої руки на рівні середньої лінії обличчя на відстані 25-30 см від очей. Дивитися двома очима на кінець пальця впродовж 3-5 секунд. Прикрити долонею лівої руки ліве око на 3-5 секунд. Забрати долоню і дивитися двома очима на кінець пальця протягом 3-5 секунд. Поставити палець лівої руки на рівні середньої лінії обличчя на відстані 25-30 см від очей. Дивитися двома очима на кінець пальця протягом 3-5 секунд тощо. Прикрити долонею правої руки ліве око на 3-5 секунд. Забрати долоню і дивитися двома очима на кінець пальця протягом 3-5 секунд. (Покращання координації дій м’язів ока).

Вправа 7.
Положення – сидячи. Трьома пальцями рук злегка натиснути на верхні повіки обох очей. Через 2 секунди зняти пальці з повік. Вправу повторити 3–4 рази. (Покращання циркуляції внутрішньочної рідини).

Вправа 8.
Положення – стоячи. Відвести руку у правий бік та, переміщуючи палець напівзігнутої руки з права наліво, при нерухомій голові слідкувати за пальцями. Повторити 10–12 разів. Здійснити аналогічну вправу рухами рук зліва направо. (Зміцнення м’язів очей вертикальної дії).

Вправа 9.
Учень в окулярах або без них стає перед вікном на відстані 25 см. На рівні очей на вікні прикріплюється мітка – коло 2–3 см. Учня просять поперемінно фіксувати цю мітку та будь-який предмет за вікном, що розташований на рівні цієї мітки. Перші 3 дні тривалість вправ становить 3 хвилини, наступні 3 дні – 5 хвилин, далі наступні 3 дні – 7 хвилин. (Розвиток здатності до оцінки відстані та координації дій внутрішніх і зовнішніх м’язів ока).

ОРІЄНТОВНИЙ КОМПЛЕКС ВПРАВ
для зняття втоми під час навчання
в кабінеті інформатики


Комплекс вправ для очей
Вправи виконуються сидячи в зручній позі, хребет прямий, очі відкриті погляд – прямо, відвернувшись від комп’ютера.


Варіант 1
1. Погляд спрямовувати вліво-вправо, вправо-прямо, вгору-прямо, додолу-прямо без затримки в кожному положенні.

Повторити 5 разів і 5 разів у зворотному напрямі.

2. Закрити очі на рахунок «раз-два», відкрити очі і подивитися на кінчик носа на рахунок «три-чотири».

3. Кругові рухи очей: до 5 кругів вліво і вправо.

Варіант 2
1. Швидко кліпати очима протягом 15 с.

2. Заплющити очі. Не відкриваючи очей, начебто подивитися ліворуч на рахунок «раз-чотири», повернутися у вихідне положення. Так само подивитися праворуч на рахунок «п’ять-вісім» і повернутися у вихідне положення. Повторити 5 разів.

3. Спокійно посидіти із закритими очима, розслабившись протягом 5 с.



КОМПЛЕКС ВПРАВ
для зняття м’язового напруження

Варіант 1

Вихідне положення – сидячи на стільці.

1. Витягнути і розчепірити пальці так, щоб відчути напруження. У такому положенні затримати протягом 5с. Розслабити, а потім зігнути пальці. Повторити вправу 5 разів.

2. Повільно і плавно опустити підборіддя, залишатися у такому положенні 2-3с, і розслабитися.

3. Сидячи на стільці, піднести руки якомога вище, потім плавно опустити їх додолу, розслабити. Вправу повторити 5 разів.

4. Переплести пальці рук і покласти їх за голову. Звести лопатки, залишатися у такому положенні 5с, а потім розслабитись. Повторити вправу 5 разів.


Варіант 2

Вихідне положення – сидячи на стільці.

1. Зробити кілька глибоких вдихів і видихів. Потягнутися на стільці, зігнувши руки на потилиці, відхиляючи голову назад і випростуючи плечі. Повторити 5 разів.

2. Зробити нахили і повороти голови. Повторити 5 разів.

3. Зробити легкий самомасаж обличчя і кисті руки протягом 3-5 с.


Варіант 3

Вихідне положення – стоячи, ноги разом, руки вниз.

1. Прямі руки розвести в боки долонями догори, зробити вдих.

2. Схрестити руки перед грудьми, міцно обхопити себе за плечі, повторити 5 разів.

3. Кругові рухи ліктями вперед протягом 5 с.

4. Те саме назад. Дихати рівномірно.

Немає коментарів:

Дописати коментар